Rukolový olej BIO 100% 100ml

/

  • Kód produktu: rukola olej
  • Dostupnosť: Skladom
  • 12,20€ s DPH


BIO olej z rukoly 100% 100ml

Rukolový olej obsahuje veľké množstvo užitočných minerálov a vitamínov. Rukolový olej je široko používaný na liečbu žilovej insuficiencie a vysokého krvného tlaku, depresie a stresu. Ďalšou užitočnou vlastnosťou rukoly spočíva v tom, že normalizuje metabolizmus. Je známe, že normalizácia metabolizmu pomáha v boji proti nadváhe. Tento olej napomáha k zvýšeniu hemoglobínu v krvi a odstraňuje z tela nadmerný cholesterol. Odporúča sa používať pacientov s diabetom. Rukola taktiež pomáha tehotným ženám produkovať materské mlieko. Pretože olej je používaný aj na liečbu dni či zápalov močových ciest.

Rukola bola známa ako liečivá rastlina v dávnych dobách. V starovekom Egypte bola cenená rastlina určená ako dar pre faraónov spočívajúcich v pyramídach - pre dlhovekosť.

Olej z rukoly znižuje reumatické bolesti a kĺby . Podporuje liečbu kožných vredov. Tento olej je tiež užitočný pri liečbe ekzému . Funguje proti seborrheu. Pridaná do vody do kúpeľa zmäkčuje pokožku .

Rukolový olej  je bohatý na síru -  nasýtený týmto prvkom stimuluje pokožku a vlasové folikuly pre intenzívnu produkciu. Obsahuje obrovské množstvá vitamínu E, A, železa, zinku a jódu. Pri podráždení pokožky hlavy (napr. Po kaderníctve).

 

Je to cenná špecifikácia pre krásne, husté vlasy: 

  • posilňuje vlasy,
  • zabraňuje vypadávaniu vlasov.
  • Bojuje proti lupinám
  • Stačí natáčať olej do pokožky hlavy a / alebo vlasov (cez noc) a umyť si vlasy ráno.

 

Ak je rukolový olej zabudovaný do zloženia masky na vlasy (alebo pridaný do lopúchového alebo ricínového oleja), potom vlasy budú mať hladkú štruktúru a lesk.

Vedeli ste, že okrem senzačného a zdravého prírastku šalátov alebo obedov (čerstvých listov) sa rukolový extrakt dobre vyrovnáva s lupinami alebo mastnými vlasmi? Stačí použiť na svojej ruke trochu oleja a masírujete do vlasov. Vďaka obsahu síry stimuluje korene vlasov a množstvo vitamínov A, E, železa, zinku a jódu posilňuje vlasy a upokojuje podráždenú pokožku hlavy. Olej sa najlepšie používa na umývaných, vlhkých vlasoch, ktoré jemne masírujú 10-15 minút. 


Odporúčané dávkovanie:

  • 2-3 × denne 3-5 ml (1 kávovú lyžičku). Olej má lahodnú, sladkastú chuť i vôňu. K dochutenie studených i teplých pokrmov

Skladujte na suchom a tmavom mieste pri izbovej teplote, po otvorení do 6 mesiacov.

Rukolovy olej , olej z rukoly

 Všeobecné údaje:  Doplnok stravy. Nie je vhodné pre deti do troch rokov, tehotné a dojčiace matky. Ukladať mimo dosahu detí! Nenahrádza pestrú stravu.

VÝŽIVOVÝ DOPLNOK - DEFINÍCIE PODĽA ZÁKONA

Doplnok stravy je potravina, ktorej účelom je doplňovanie bežnej stravy a ktorá je koncentrovaným zdrojom vitamínov a minerálnych látok alebo ďalších látok s výživovým alebo fyziologickým účinkom, ktoré potravina samostatne alebo v kombinácii, určená na priamu spotrebu v malých odmeraných množstvách.

Účinnosť lieku a zabezpečenie kvality nie sú pri schvaľovaní doplnkov stravy hodnotené. Avšak výrobca nesmie deklarovať nepravdivé tvrdenia o účinku lieku (zákaz klamania spotrebiteľa). Deklarované účinky musí kedykoľvek doložiť. Doplnky stravy musí spĺňať všetky platné normy kladené na potraviny. Ich dodržiavanie kontroluje Štátna poľnohospodárska a potravinárska inšpekcia (SZPI).

Doplnky stravy nesmú byť na obale označené terapeutickou indikáciou (ani nesmú vyliečenie či prevenciu chorôb naznačovať), čo je vyhradené iba pre liečivá. Smú byť ale uvádzané priaznivé účinky na zdravotný stav užívateľa - tzv. Zdravotné tvrdenia. To isté platí aj pre reklamu.

Rovnako sa nesmie uvádzať ani naznačovať, že vyvážená a pestrá strava nemôže poskytnúť dostatočné množstvo živín.