Mandľa , Mandľový olej

Mandľa , Mandľový olej

Mandľový olej je jedným z najcennejších rastlinných olejov, ktorý sa získava lisovaním semien mandľovníka, čo je subtropická drevina s bielym až ľahko ružovými kvetmi, ktorá dorastá až 8 metrov. Mandľovníkov existuje niekoľko kultivarov, pričom prakticky sa využíva predovšetkým olej z mandľovníky sladké. Mandľa pochádza z Číny, odtiaľ sa rozšírila do Perzie, Sýrie i Egypta. V súčasnosti sa mandľovníky pestujú najmä v Stredozemí. Olej obsahuje vitamín A, E, F, mnoho minerálov - draslík, vápnik, horčík, fosfor, síra, kyselinu olejovú, linolovú a palmitovú a glycerín

  • Mandľový olej v starostlivosti o pleť

Mandľový olej je svojím zložením veľmi blízky ľudskej pokožke, preto je jeho veľmi obľúbený v starostlivosti o pleť a to najmä o pleť suchšia, citlivú , o pleť sa sklonmi k červenanie , svrbení či olupovaniu. Možno ho však použiť na akúkoľvek pleť a používa sa s obľubou aj v starostlivosti o pleť detskú, ktoré prináša upokojenie pri podráždení od plienok. Olej sa rýchlo vstrebáva, na pokožke nezanecháva pocit mastnoty, neupcháva póry a nevyvoláva alergické reakcie.

Mandľový olej možno použiť napríklad pre jemnú masáž tváre , na odličovanie a to aj očného makeupu alebo miesto telového mlieka - votrieme menšie množstvo oleja do ešte vlhkej pokožky tela. Olej je možné použiť tiež napríklad namiesto nočného či denného krému. V zimnom sychravom období chráni veľmi dobre pleť pred poveternostnými vplyvmi.

  • Starostlivosť o telo mandľovým olejom

Mandľový olej môžeme tiež použiť na výrobu domáceho pleťového peelingu . Ľahko ohriaty olej zmiešame s mandľovými otrubami, namletým ovsenými vločkami, kávovú usadeninou alebo kakaovými šupkami a jemne masírujeme pleť. Môžeme vzniknutú kašičku naniesť na pleť ako masku, chvíľu v pokoji ležať a relaxovať, potom vykonať peeling.

V  tehotenstve sa odporúča bruško, stehná a ďalšie citlivé partie masírovať na posilnenie elasticity kože a pre predchádzanie tvorby strií . Masáž by sa mala pokiaľ možno robiť 2x denne a to tak dlho, kým sa olej pekne nevstrebe do pokožky.

  • Mandľový olej na ruky a nechty

Mandľový olej sa uplatňuje aj v starostlivosti o pokožku rúk ao nechty , ktoré dokáže hydratovať a posilňovať. Pre posilnenie nechtov môžete raz týždenne praktizovať olejovú kúpeľ, kedy budete nechty máčať v aspoň 20 minút v oleji a následne pekne vmasírujete. Potom môžete do oleja pridať vhodnej abrazivo (kávovú usadeninu, morskú soľ ...) a vykonať masáž rúk.

  • Mandľový olej pre krásne vlasy

Zabudnúť nesmieme ani na vlasy, kedy zábal z mandľového oleja cca 2x mesačne vlasy výrazne regeneruje, hydratuje, dodáva lesk. Mandľový olej je údajne jedným z najlepších stimulátorov rastu vlasov. Zábaly sú vhodné najmä na suché, krepaté a kučeravé vlasy.


Porovnať výrobok (0)


Zobrazenie 1 až 6 z 6 (1 stránok)