Jojoba , Jojobový olej

Jojoba , Jojobový olej

JOJOBOVY OLEJ

Akné trápi mladých aj starších ľudí a mnohokrát je veľmi ťažké nájsť ten správny liek, aby sme sa škaredých pupienkov zbavili. Poďme sa spolu pozrieť na zaručený návod, ako dostať krásnu a hladkú pleť späť. Pomôže nám k tomu Jojobový olej a Aloe Vera Gel . Jojobový olej je v liečbe akné neprekonateľný, ale musí sa užívať správne, aby sme svoju pleť ešte nezhoršili, a stále je dôležité mať na mysli, že liečba akné nie je o kúpe produktu, ale je to komplexný ozdravný proces, v ktorom je potrebné vytrvať.

Iste viete, že baktérie spôsobujúce akné je veľmi dômyselná a dokáže si vyrobiť odolnosť takmer proti všetkým produktom. Ale pretože baktérie nemajú mozog, môžete ich správnym užívaním produktov proti akné jednoducho prekabátiť. Dôležité v liečbe akné je tiež vyhnúť sa podráždenie pokožky. Ako teda bude náš plán proti akné vyzerať? Budeme používať jojobový olej :

  • po holení
  • Na hydratáciu pleti
  • Na odličování


Jojobový olej
sa v hydratácii dokonale dopĺňa s  Aloe Vera gélom. Poďme sa teraz pozrieť, ako ich používať dohromady. Samotný jojobový olej je totiž príliš silný a citlivá aknóznu pleť potrebuje veľmi jemnú starostlivosť, preto je dobré si Jojobový olej zmiešať s  Aloe Vera gélom alebo našim obľúbeným hydratačným krémom. Aloe Vera pôsobí na pokožku veľmi šetrne a podporuje jej regeneráciu a hojenie. Ideálne je si na tento vlastný hydratačný krém zohnať fľaštičku s pumpičkou, do ktorej môžete Jojobový olej a Aloe Vera gél namiešať a nebudete mať problém s dávkovaním. Pomer Aloe Vera gélu a jojobového oleja si môžete doladiť presne podľa Vašich potrieb, môžete začať pomerom 50:50 a postupne ho doladiť presne k Vašej pleti.

Takto vzniknutú emulziu vždy ešte pred použitím na pleť premasírujte v ruke a naneste na celú tvár miesto hydratačného krému alebo len na postihnuté miesta. Na umývanie tváre pridajte k Vašej emulziu na ruku kvapku šetrného čistiaceho mydla, namydlite a opláchnite. Emulziu z jojobového oleja a Aloe Vera môžete tiež používať v sprche k celkovej hydratácii tela. Teplá voda Vám rozšíri póry a nachystá pokožku na hydratáciu, potom naneste emulziu na telo, vmasírujte a len veľmi rýchlo opláchnite a šetrne osušte. Vaša koža bude po tejto procedúre dokonale jemná a hladká.

Kedykoľvek počas dňa zistíte, že je vaša koža suchá a má na sebe šupinky, okamžite ju hydratujte, pretože baktérie akné suchú kožu doslova milujú a veľmi dobre sa im na ňu útočia.

Ak sa už s akné liečite u svojho kožného lekára, svoje lieky používajte ďalej. Na lokálnej ložiská môžete tiež skúsiť pastu, ktorú si vyrobíte z prášku Cordyceps sinensis , prírodné antibiotikum a prírodného vulkanického minerálu Zeolit , ktorý vie z tela "vytiahnuť" toxíny.

V čom je Jojobový olej výnimočný?

Tento rastlinný olej je medzi olejmi unikátny tým, že to vlastne nie je olej ale skôr vosk v tekutej podobe, pretože oleje obsahujú reťazce mastných kyselín a triglyceridov a jojobový olej obsahuje estery mastných kyselín. Preto tiež nežlkne ako olivový či iné rastlinné oleje. Svojim zložením jojobový olej pripomína maz, ktorý sa prirodzene vyskytuje na pokožke, z tohto dôvodu ho kože rýchlo absorbuje. Nájdeme v ňom tiež veľa antioxidantov a je bohatý na vitamín E. Kvôli svojej vysokej absorpcii kožou je ideálna aj ako nosný prostriedok pre ďalšie liečivé látky, takže dostane Aloe Vera oveľa hlbšie do kože, než by sa do nej dostalo samotnej a môže tak liečiť kožu do hĺbky. Olej tiež posilňuje pokožku a tak je potom pružná a odolná.

Ako jojobový olej lieči?

V tvári a na pokožke hlavy sa nachádza tisíce mazových žliaz, ktoré vylučujú olejové a voskové substancie starajúci sa o ochranu kože pred ako jej vodeodolnosť. Bohužiaľ sa tieto mazové žľazy často vymknú kontrole kvôli nešetrnému čistenie pleti, častému striedaniu čistiacich prostriedkov na pleť, a tiež v neposlednom Čadom kvôli znečistenému prostrediu. Žľazy začnú produkovať príliš veľa mazu a póry sa upchajú. Tým, že je jojobový olej podobný ľudskému mazu, ktorý tieto žľazy produkujú, dáva im spätnú väzbu, že je koža premazaná už dosť a tie svoju produkciu mazu dovedú znormalizovať. Už upchaté póry stvrdnutým mazom a voľnými radikálmi dovedie Jojobový olej zmäkčiť a postupne očistiť. Antibakteriálne a fungicídne účinky jojobového oleja účinne bojujú s baktériami spôsobujúcimi akné aj s ich príbuznými plesňami, ktoré spôsobujú podobné ochorenia. Hlboké čistiace schopnosti jojobového oleja tiež upokojujú sprievodné príznaky zápalu kože, ako sú opuchy, začervenanie, horúco bolesť a svrbenie.

Protizápalové účinky jojobového oleja boli skúmané aj v Ústave farmakológie a toxikológie v Káhire, kde zistili, že jojobový olej pomáha hojiť rany a predchádzať nepekným jazvám, ktoré akné mnohokrát na pleti spôsobí. Jojobový olej v pleti podporuje tvorbu kolagénu, a ten je priamo zodpovedný za rast novej kože, ktorý je nevyhnutný pri hojení popálenín, hlbokých jaziev a rán. Jojobový olej tiež robí kožu odolnejšie voči nepriaznivým vplyvom a vytvára účinnú bariéru brániacu dehydratácii pokožky.


Porovnať výrobok (0)


Zobrazenie 1 až 3 z 3 (1 stránok)