Púpalkový olej 250 ml BIO Biopurus

/

  • 13,79€ s DPH

  • 14,00€

Púpalkový olej BIO 250ml Biopurus 

Táto rastlina pochádza zo severnej ameriky kde ju už domorody indiáni dobre poznali a velmi často aj používali a to na hojenie ran a hlavne koli jej upokojujúcim a protizápalovým účinkom. Olej sa lisuje za studena z malých čierných semiačok kveta púpalky . Bohaté zásoby esenciálnych mastných kyselín v púpalkovom oleji zabranuje lámaniu a praskaniu nechtov , ale tiež pomôže udržať ich všeobecne zdravé.Tieto mastné esencíalne kyseliny napomáhaju výživovať vlasy a to vtierním na pokožku až ku korienkom vlasom.Tým, že podporuje prietok krvi, môže pupalkový olej pomáhať liečiť primárnu príčinu mužskej impotencie; ohrozená cirkulácie vedie k poškodeniu prietoku krvi penisu. Tento olej je často používaný s vitamínom C a ginkgo biloba na tento účel. Okrem toho, ak sa dlhodobé užíva môže pomôcť zabrániť zúženiu krvných ciev, častý dôsledok nahromadenia plaku z vysokej hladiny cholesterolu. Zlepšuje funkciu maternice a tým pádom môže pomôcť tým ktorí nie sú schopní otehotnieť . Vďaka posilneniu prenosu nervových impulzov, pupalkový olej, môže byť cenný pri liečbe alzheimerovej chorobe . Základné mastné kyseliny v pupalkovom oleji znížuju riziko upchatia pórov a tým pádom zabranujú vzniku akné . Niektoré štúdie ukazujú, že tento olej môže prekonať placebo pri zmiernení ekzémových zápalov, rovnako ako svrbenie, mokvanie, a odlupovanie , spôsobujúce aj dávky steroidných krémov a liekov, z ktorých mnohé spôsobujú nepríjemné vedľajšie účinky. Púpalkový olej obsahuje vyvážený pomer omega 3 a 6 mastných kyselín . Obsahuje vzácnu kyselinu linoleovu.  O ďalších účinkoch nie je možné vzhľadom na legislatívu EÚ podať informácie. Viac o účinkoch byliny nájdete v herbároch a liekopisoch.

  • 100% olej lisovaný za studena zo semien.
  • Olej je bez umelých konzervačných látok a umelých farbív.
  • Skladovanie:  skladujte na tmavom a chladnom mieste do 22 C.
  • Pri nízkej teplote môže byť produkt zakalený prípadne stuhnutý, pri izbovej teplote sa tento efekt stratí.
  • Po otvorení spotrebujte najneskôr do 3 mesiacov.
  • Dávkovanie: vnútorne - ráno (nalačno) a večer (pred spaním) jednu čajovou lyžičku, studená kuchyňa- podľa chuti a množstva jedla, vonkajšie použitie - podľa potreby. 
  • Obsah:250 ml
  • Vyrobené v Nemecku

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop) zdravotné účinky produktu. Preto od 01.07.2013 nebude možné poskytovať tieto informácie priamo pri produktoch. 

Viac informácií o produkte získate na: http://www.zdraveoleje.sk/www-zdraveoleje-sk/eshop/4-1-Zdrave-oleje/0/5/68-Pupalkovy-olej