jedľa sibírska olej 100 ml +

Olej z jedle sibírskej 100 ml

19,80 €

Biopurus

Nový produkt

10 položky

- +

Pridať do obľúbených

Olej z jedle sibírskej 100ml Biopurus

(Abies sibirica)

Sibírska jedľa , Olej zo sibírskej jedle

Zloženie a vlastnosti jedľového oleja:Jedľový olej obsahuje veľké množstvo éterických fytoncídov obsiahnutých predovšetkým v bornylacetáte (najdôležitejšia zložka jedľového oleja – 38% celého extraktu, dáva oleju charakteristickú jedľovú vôňu). Jedľový olej je tiež bohatý na terpény – zlúčeniny rastlinného pôvodu, používané pri liečebných, preventívnych a kozmetických procesoch. Medzi ne patrí: gáfor, A-pinén, borneol, limonén, bisabolén, kadinén, humulén (A-kariofilén) a iné. FYTONCÍDY sú látky podporujúce antibakteriálne, antimykotické a antivírusové procesy, pomáhajú posilňovať imunitný a obehový systém a zmierňujú zápalové stavy. Výskumy amerických vedcov preukázali, že fytoncídy podporujú vytváranie interferónov v bunkách ohrozených vírusmi, ktoré prenikajú do buniek a ničia ich prostredníctvom zmeny ich genetického kódu. Interferón je teda faktorom napomáhajúcim obrane buniek proti ataku vírusov. TERPÉNY vo všeobecnosti uľahčujú vykašliavanie, spôsobujú lepšie prekrvenie pokožky a dezinfikujú priedušky. Na báze terpén sa vyrábajú žlčopudné a žlčotvorné lieky. Gáfor rozohrieva a upravuje prekrvenie kože. V lekárskej praxi sa používa ako prostriedok na povzbudenie centrálneho nervového systému alebo na potieranie pri reumatických a neuralgických bolestiach. Pomáha tiež pri nízkom tlaku. V lekárskej literatúre sa zdôrazňujú i jeho antibakteriálne a antimykotické vlastnosti. A-pinén uvoľňuje dýchacie cesty a podporuje vykašliavanie. Borneol slúži na získavanie gáforu, estery borneolu majú upokojujúci účinok. Bisabolén a kadinén majú protizápalové pôsobenie. Humulén (A-kariofilén) vykazuje antikancerogénny účinok (podporuje ochranu organizmu proti rakovine) a zmierňuje stres. Limonén má takisto antikancerogénne pôsobenie. Borneol, A-pinén a gáfor sa používajú pri liečbe ochorení tráviaceho ústrojenstva a žlčových ciest. Niektoré terpény, ako napríklad limonén alebo borneol odpudzujú komáre a roztoče.

Jedľový olej podporuje antibakteriálnu, antimykotickú a antivírusovú liečbu, má antiseptický účinok, uľahčuje vykašliavanie a používa sa na inhaláciu pri ochoreniach horných dýchacích ciest. Odporúča sa tiež na liečbu reumatizmu, zmierňuje zápalové stavy a bolesti rôzneho pôvodu. Zvyšuje odolnosť organizmu, upravuje metabolizmus a celkový zdravotný stav.

Jedľový olej je preto vhodné používať pri nasledujúcich problémoch:

  • nachladnutie, chrípka, zápal priedušiek, krčné zápaly, zápal pľúc a angína,
  • chronický kašeľ alebo nádcha, chrapot (i v prípade choroby z povolania), zahlienenie,
  • zápal slizníc ústnej dutiny, kože, kĺbov,
  • zápaly nervov, neuralgia, artritída, reumatizmus,
  • popáleniny, omrzliny, preležaniny, bakteriálne kožné infekcie ekzémového typu, lišaje, ťažko sa hojace rany,
  • mykóza na chodidlách,
  • akné, vrásky,
  • zápach z úst, zápach nôh, svrbenie konečníka,
  • ľadvinové kamene,
  • celkové znečistenie a oslabenie organizmu,
  • zvýšený stres, nespavosť,
  • slabé prekrvenie končatín.

 

Spôsoby použitia Jedľového oleja: Odporučená denná dávka je 5 kvapiek na lyžičke medu alebo do vody či šťavy (nepoužívať plastové nádoby alebo lyžičky, pretože jedľový olej plast rozpúšťa). Jedľový olej je možné používať i zvonku na kožu, pridávať do krémov, šampónov, balzamov a používať na inhaláciu, obklady a aromatické kúpele. Aktívne zložky jedľového oleja nepodliehajú rozkladu pod vplyvom tráviacich enzýmov a vďaka tomu prenikajú do krvi a ďalej do ohniska ochorenia. Z organizmu sa vylučujú po 48 hodinách od podania.

Upozornenie: U niektorých osôb sa môže objaviť mierna alergická reakcia – drobné sčervenanie kože, ktoré po 2 dňoch ustúpi. Pred použitím je vhodné urobiť test alergických reakcií na jedľovú živicu: na vnútornú stranu dlane alebo na brucho nanesieme niekoľko kvapiek oleja. Pokiaľ sa neobjaví sčervenanie kože alebo vyrážka, je možné samostatne začať liečebnú kúru.

Sibírska jedľa  pochádza z mladých výhonkov sibírskej bielokorej jedle, ktorá rastie iba na ekologicky čistom území Sibíre. Tento olej sa získava výhradne prírodnou metódou, ktorá je založená na destilácii s vodnou parou, a vďaka tomu sú v ňom zachované všetky cenné liečivé zložky, vrátane fytoncídov, tento olej má naviac najvyššiu triedu čistoty "A” a najväčší obsah bornylacetátu – 38% (zložka oleja, ktorej množstvo určuje kvalitu preparátu). Preto je Sibírska jedľa medzi najkvalitnejšími prírodnými preparátmi na slovenskom trhu.

  • 100% olej lisovaný za studena zo semien .
  • Olej je bez umelých konzervačných látok a umelých farbív.
  • Skladovanie:  skladujte na tmavom a chladnom mieste do 22 C.
  • Pri nízkej teplote môže byť produkt zakalený prípadne stuhnutý, pri izbovej teplote sa tento efekt stratí. Po otvorení spotrebujte najneskôr do 3 mesiacov.
  • Dávkovanie: vnútorne - ráno nalačno) a večer pred spaním) jednu čajovou lyžičku, studená kuchyňa- podľa chuti a množstva jedla, vonkajšie použitie - podľa potreby. 
  • Obsah: 100 ml
  • Varobené v Nemecku

NARIADENIE EURÓPSKEHOPARLAMENTU A RADY EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú e-shop) zdravotné účinky produktu. Preto od 01.07.2013 nebude možné poskytovať tieto informácie priamo pri produktoch.

Viac informácií o produkte získate na: http://www.zdraveoleje.sk/www-zdraveoleje-sk/eshop/4-1-Zdrave-oleje/0/5/98-Olej-z-jedle-sibirskej