Kokosový olej a produkty z kokosu

kokosový olej

KOKOSOVÝ OLEJ

Kokosový olej môžete využiť v mnohých a mnohých oblastiach.  Kokosový olej sa tak dá využiť nielen ako potravina alebo doplnok stravy, ale aj ako prírodná, telová aj vlasová kozmetika . Jeho široké využitie vás určite prekvapí. A najlepšie na tom je, že vám stačí len jedno balenie kokosového oleja. Pretože je panenský, čisto prírodný a bez akýchkoľvek prímesí, môžete si natierať pokožku rovnakým olejom, ktorý si večer pridáte do šalátu.

Kokosový olej pri redukcii váhy: 

Je odporúčaný dietológmi, pretože sa dlhšie trávia a dodáva t k telu energiu postupne. Na rozdiel od iných tukov sa v tele neusadzuje,pretože sa rozkladá na glukózu, a samozrejme neobsahuje žiadny cholesterol. Pár lyžičiek oleja navodí pocit nasýtenia na niekoľko hodín. Je teda vhodný pri redukčných diétach a napomáha predchádzať jojo efektu.

Kokosový olej ako potravina: 

Je proste výborný ako potravina. Má lahodnú chuť i vôňu a ak je za studena lisovaný (panenský), uchováva si vitamíny A, C a E. Tiež obsahuje ľudskému telu prospešné mastné kyseliny, predovšetkým kyselina laurová, ktorá je dôležitou zložkou materského mlieka. Kokosový olej môžete používať k príprave pokrmov aj na vyprážanie.

Je tepelne stabilný až do 200 ° C, preto sa neprepaľuje a neprská. Je výborný na prípravu palaciniek, orientálnej kuchyne, vajíčok i zeleniny. Pridajte si ho ráno do obilné kaše, dajte si ho do šalátu alebo namažte na chlieb. Skvele sa dá využiť aj pri pečení vianočného pečiva.

Kokosový olej býva nazývaný "najzdravším olejom na zemi" a nie zriedka býva spájaný aj s tajomstvom dlhovekosti. Pre svoje jedinečné účinky je kokosový olej perfektné zdravú náhradou všetkých tukov navarenie, smaženie a pečenie. Má lahodnú chuť a vôňu, rozpúšťa sa pri teplote nad 25 ° C. Ako náhradu masla ho môžu používať ľudia s alergiou na mlieko. Panenský kokosový olej je zložený z kyselín, ktoré sú známe ako prírodné antibiotiká. Obsahuje takmer 50% mastné kyseliny laurovej. Táto mastná kyselina sa vyskytuje napríklad aj v materskom mlieku, kde slúžia ako ľahko stráviteľná zložka a zároveň má za úlohu chrániť mladý imunitný systém proti vírusom a infekciám. Kyselina laurová má prirodzené antivírusové účinky.

Ďalšie kyseliny obsiahnuté v oleji napomáhajú ničiť kvasinky, plesne a vírusy tým, že naruší ich membrány. Tie sú potom ľahko zneškodnené bielymi krvinkami. Kokosový olej pomáha pacientom s rôznymi infekciami, kandidou, herpes vírusom, aj množstvom ďalších. Rozkladá na glukózu, čiže hroznový cukor, ktorý postupne dodáva telu energiu a pritom sa v ňom neusadzuje (postupné dodávanie energie je spôsobené dlhším procesom trávenia kokosového oleja). Preto sa tiež panenský kokosový olej odporúča ľuďom, ktorí majú problémy s hladinou cukru v krvi alebo priamo diabetikom. Konzumácia stabilizuje hladinu cukru v krvi a znižuje záťaž nadobličiek. Odporúčame vyskúšať aj cédrový olej proti komplexnej regenerácii alebo  graviolu, ktorá má silné liečebné účinky.

Je tiež veľmi odolný proti žltnutiu čiže oxidácii. Žltnutie je veľkou slabinou rastlinných olejov, ktoré sú čerstvé a za studena lisované. Pri ňom vznikajú vysoko toxické transmastné kyseliny, ktoré upchávajú tepien a podieľa sa na vzniku srdcových a cievnych chorôb. Organizmus sa týchto transmastných kyselín totiž veľmi zložito zbavuje.

Kokosový olej - starostlivosť o pokožku, telo a nechty

Dá sa výborne použiť aj ako náhrada bežného telového mlieka alebo krémov. Krásne sa vstrebáva do pokožky a nezanecháva mastný film. Ak je vaša pokožka suchšia alebo citlivá, ak máte problémy s popraskanú kožou (napr. Na chodidlách), atopickým ekzémom, vyrážkou a alergiami, potom je pre vás kokosový olej tou správnou voľbou. Môžete ho vyskúšať aj ako odlíčovadlo.

Kokosový olej na telo po kúpeli a sprche:

a) Naneste olej na mokrú pokožku po umytí - dodáte jej zamatový vzhľad, autentickú kokosovú vôňu a rad dôležitých výživných látok.

b) Naneste olej na suchú pokožku - Zvláčnite tak kožu bez pocitu mastnoty a dodáte jej potrebnú ochranu.

Kokosový olej na omladenie, pre bábätká, po holení:

Kokosový olej ďalej ošetruje nechtové lôžka, vyschnutú pokožku na lakťoch, kolenách alebo pätách, je účinný proti s triám a pomáha pri liečbe ekzému. Má vysoký obsah prírodných látok - antioxidantov, ktoré v podobe vitamínov A, C a E zabraňujú starnutiu pokožky.

Bez zvyšku sa vstrebáva hlboko do pokožky, a to priamo do bunkovej štruktúry spájajúcich tkanív, je vysoko efektívny pri hojení a odstraňovaní vád, ako sú pečeňové škvrny, vrásky alebo jazvy. Kokosový olej tiež spoluvytvára ochrannú bariéru pred choroboplodnými baktériami a vďaka vysokému obsahu antioxidantov napomáha predísť a spomaliť poškodenie našej pleti zapríčinené voľnými radikálmi. Je veľmi jemný a preto vhodný pre citlivú detskú pokožku. Výborné je tiež používanie kokosového oleja po holení.

 


Porovnať výrobok (0)


Zobrazenie 1 až 14 z 14 (1 stránok)